To była pierwsza wyprawa rowerowa, zorganizowana przez Grupę Turystyki Rowerowej „Wrześnianie” (czyli my:P). Brało w niej udział 19 osób i naszym głównym celem wyjazdu były tzw Jeziora Babskie.

O 900  ruszyliśmy w kierunku Nowego Folwarku, by dalsza część drogi prowadzącąprzez las trafić do Leśniczówki Daniele. I tu był nasz pierwszy postój. Po przejechaniu Grabów jechaliśmy znów leśnymi drogami do Jezior Babskich. Tam zatrzymaliśmy się w bardzo ładnym miejscu: dookoła las, jezioro oraz miejsce na ognisko. Po posileniu się i nabraniu sił ruszyliśmy w drogę powrotną w stronę Czerniejewa. Dalsza trasa wiodła asfaltowymi drogami. Przejeżdżając przez Jarząbkowo obejrzeliśmy z zewnątrz kościół a w Mierzewe zza murów widzieliśmy restaurowany pałac. Następnie przejeżdżaliśmy przez Grzybowo, mijając kościół i kaplicę romańską. to tu był nasz ostatni postój. Przez Kleparz i Gutowo Małe wróciliśmy do domów o 1530.

Trasa (65 km)

Września -> Nowy Folwark -> Leśniczówka Daniele -> Graby -> Jeziora Babskie -> Graby ->  Czerniejewo -> Czeluścin -> Jarząbkowo -> Mierzewo -> Grzybowo -> Gutowo Małe -> Września

Galeria zdjęć

Autorzy: Filip Kaliszewski , Robert Lewandowski