To był jeden z krótszych wyjazdów rowerowych,  zaplanowany tak  ze względu na mający się odbyć po południu piknik integracyjny naszej grupy. Jechaliśmy do oddalonego o kilkanaście kilometrów Szemborowa,  gdzie zwiedziliśmy kościół p.w. św. Urszuli oraz zostaliśmy ugoszczeni przez miejscowego proboszcza. Droga przebiegała nam w deszczu w obie strony.

O godzinie 9oo mimo deszczu, w dość licznej, bo 18 osobowej grupie wyruszyliśmy do Szemborowa, gdzie byliśmy umówieni z miejscowym proboszczem ks. Zdzisławem Haenelem.

Mieścił się tam piękny kościółek wybudowany w latach 1905-1907, na miejscu poprzednich świątyń. Ksiądz Zdzisław bardzo ucieszył się z naszego przyjazdu  i zaprosił do kościoła, gdzie zapoznał nas z ciekawą historią  świątyni  oraz  pokazał najcenniejsze zabytki: organy, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, obraz  Świętej Urszuli (patronki kościoła), chrzcielnicę, konfesjonał oraz krzyż (z XVI lub XVII w).

Po mszy świętej  ksiądz  proboszcz zaprosił nas  na „ziarnko” kawy i „listek” herbaty oraz  pyszny  sernik. Zostaliśmy naprawdę miło ugoszczeni. Na końcu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z proboszczem i z żalem wyruszyliśmy do domu. Do Wrześni wróciliśmy o godz. 14oo  w wesołych nastrojach mimo padającego deszczu.

Trasa

Września -> Gutowo Wielkie ->Otoczna ->Szemborowo -> Otoczna -> Otoczna -> Września

Galeria zdjęć

Autorzy: Filip Kaliszewski, Maria Stępniak