18.09.2011 byliśmy współorganizatorami rajdu słuchaczy radia Merkury. Miał on charakter zlotu gwiaździstego. Członkowie naszej grupy oczekiwali na uczestników rajdu w 5 punktach kontrolnych. Na mecie zlotu odbył się piknik, na którym odbył się pokaz trójkołowców i udzielania pierwszej pomocy oraz grał zespół Boogie-Boys. Wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody. W rajdzie wzięło udział ok. 500 osób. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz miasta i gminy Września Tomasz Kałużny.

Nasza grupa była jednym z organizatorów i inicjatorem, aby ta impreza odbyła się we Wrześni. Rajd ten miał charakter zlotu gwiaździstego tzn. każdy z rowerzystów ruszał z dowolnego miejsca na trasie, zaliczał kilka punktów kontrolnych, aby następnie dotrzeć na metę.

Na trasie rajdu było uruchomionych 5 punktów kontrolnych w miejscowościach: Sokołowo, Grzybowo, Marzenin, Sobiesiernie oraz punkt leśny między Nowym Folwarkiem a Marzeninem. W miejscach tych członkowie GTR podzieleni na 5-6 osobowe zespoły oczekiwali na uczestników rajdu. Rowerzyści otrzymywali zadania do wykonania w danym punkcie. Były to dwukrotnie odpowiedzi na pytanie oraz konkurencje sprawnościowe takie jak: rzut lotkami, slalom, przejazd po równoważni.

Aby zaliczyć rajd i wziąć udział w losowaniu nagród należało zaliczyć minimum trzy punkty kontrolne i oddać na mecie kartę uczestnictwa z zaliczonymi zadaniami. Rajd rozpoczął się o godzinie 900 i należało do godziny 1300 dotrzeć na jego metę. Mieściła się ona w parku im. Dzieci Wrzesińskich przy Amfiteatrze im. Anny Jantar.

Po godzinie 1300 rozpoczął się piknik rowerowy. Odbyły się pokazy jazdy na trójkołowcach i udzielania pomocy w wypadkach drogowych. Grał zespół Boogie-Boys. Wśród uczestników rajdu rozlosowano nagrody ufundowane przez Nowatex oraz wspierające nas firmy (Browar Fortuna, Wexel, Tutti Frutti, Krispol, CPiR, Klub Best, Budar). Wystarczyło ich dla około 1/3 uczestników. W stoiskach gastronomicznych była możliwość zakupu napojów i smacznego jedzenia.

Impreza była bardzo udana a pogoda była piękna, zatem frekwencja była duża. W rajdzie uczestniczyło około 500 osób. Do naszego miasta przyjechali miłośnicy dwóch kółek z Poznania, Puszczykowa, Leszna, Śremu, Środy Wlkp., Gostynia, Gniezna, Konina, Kościana, Goliny, Murowanej Gośliny i wielu innych miejscowości.

Pisali i nakręcili o rajdzie:

Trasa

Galeria

Autorzy: Andrzej Myszkiewicz, Robert Lewandowski, Jakub Dominik, Sławomir Tomaszewski, Lesław Waszak, Dawid Spychalski, Piotr Niewiarowski