Na zakończenie sezonu rowerowego braliśmy udział w rajdzie rowerowym „W poszukiwaniu jesieni” organizowanym przez oddział PTTK we Wrześni. Jechaliśmy trasą zaproponowaną przez nas, aby spotkać się z pozostałymi uczestnikami tego rajdu koło Leśniczówki Milkarowo. Tam piekliśmy kiełbaski w ognisku. Po rajdzie byliśmy wspólnie na pizzy.

O godzinie 900 spotkaliśmy się nawrzesińskim rynku. Było tam zgromadzonych wielu miłośników rowerów. My wyruszyliśmy w kierunku Nowego Folwarku. Dalej jechaliśmy przez las. Było pięknie, złota polska jesień w całej krasie. Na drzewach i pod kołami rowerów szeleściły kolorowe liście. Zachwycała jesienna paleta barw. Jechało się bardzo przyjemnie, bo las osłaniał nas od chłodnego wiatru. Wyjechaliśmy na asfalt parę kilometrów przed Neklą. W tym małym miasteczku zatrzymaliśmy się na krótko, bo zaraz chłód dawał się we znaki.

Dalej gdy podążaliśmy drogą  asfaltową  wśród pól zimny wiatr ziębił w ręce i nogi. Po dojechaniu do leśniczówki Milkarowo spotkała nas miła niespodzianka. Na miejscu postoju zamontowano ławki i stoły z daszkiem a na środku paliło się ognisko. Dla każdego uczestnika rajdu były przygotowane pamiątkowe plakietki oraz kiełbaski do pieczenia nad ogniem. Na mecie rajdu mieliśmy możliwość zobaczyć innych uczestników rajdu m.in. sekcję rowerową UTW, uczniów ze szkół podstawowych w Nowym Folwarku, Chwalibogowie oraz szkół nr 6 i nr 4 z Wrześni. Spotkaliśmy wielu znajomych i rozmawialiśmy z nimi a po posileniu się ruszyliśmy w drogę powrotną  przez Targową Górkę a dalej drogą wzdłuż autostrady prawie do Chociczki.

We Wrześni byliśmy o 1330. Czekała na nas w Restauracji Królewska smaczna pizza w różnych wariantach ufundowana przez firmę Tutti Frutti. Czas przy jej spożywaniu umilały nam wspólne rozmowy oraz dowcipy opowiadane przez Janka K. Takim miłym akcentem zakończył się nasz sezon rowerowy. W tym wyjeździe brało udział 19 osób z naszej grupy.

Trasa

Września -> Nowy Folwark  -> Leśniczówka Daniele  -> Nekla -> Kokoszki  -> Stępocin -> Leśniczówka Milkarowo  -> Targowa Górka  ->  Chociczka -> Września

Galeria zdjęć

Autor: Andrzej Myszkiewicz