1.01.2012 roku wzięliśmy udział w spotkaniu noworocznym rowerzystów w Poznaniu. Rozmawialiśmy oraz wymienialiśmy informacje z innymi grupami. Objechaliśmy dookoła jezioro Rusałka oraz wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o kolarstwie. W wyjeździe brało udział 8 członków naszej grupy.

Z Wrześni wyruszyliśmy o 1100 busem z przyczepą, na której jechały rowery. Na miejscu byliśmy już ok. 1200 jako jedni z pierwszych. Spotkaliśmy się z przedstawicielami innych grup rowerowych, które znaliśmy z rajdów lub kontaktów mailowych. Impreza miała miejsce w punkcie gastronomicznym państwa Woźniaków nad jeziorem Rusałka w Poznaniu.

Rozmawialiśmy, wymienialiśmy się informacjami na temat imprez rowerowych w bieżącym roku i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Gospodarze częstowali chlebem ze smalcem i ogórkiem. Punktualnie o 1300 wszyscy rowerzyści prowadzeni przez głównych organizatorów objechali jezioro Rusałka. Trasa była krótka, bo zaledwie licząca 3,6 km, ale ciekawa.

Po przyjechaniu na miejsce rozpadało się. Brzydka pogoda nie przeszkadzała miłośnikom rowerów, którzy wznieśli toast za pomyślność w nowym roku symbolicznym szampanem. Pod parasolami Fortuny (głównego sponsora imprezy) i daszkami baru integrowali się dalej lub brali udział w konkursie wiedzy o kolarstwie liczącym 36 pytań i tyleż nagród. Naszej grupie też udało się zdobyć dwie z nich. Około 1430 wyruszyliśmy w drogę powrotną, by przed 16tą powrócić do Wrześni w strugach deszczu.

Galeria

autor: Grażyna Koczorowska