18 marca 2012 roku piętnaście osób z naszej grupy wybrało się do rezerwatu przyrodniczego „Śnieżycowy Jar”. Później wzięliśmy udział w pikniku przygotowanym przez KTR Sigma oraz topieniu Marzanny w Warcie.

Do Poznania jechaliśmy pociągiem. Ze stacji Poznań Garbary odebrali nas organizatorzy rajdu i pod ich opieką dotarliśmy na miejsce zbiórki, czyli parking przy hotelu Naramowice. O 10:00 ruszyliśmy razem z KTR Sigma malowniczym Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym do Biedruska.

Następnie przez Promnice i Mściszewo dotarliśmy do Starczanowa (wsi w gminie Murowana Goślina). Około 2 km od tej miejscowości mieścił się „Śnieżycowy Jar”, stanowiący jedno z nielicznych na nizinach stanowisk śnieżycy wiosennej. Oprócz nas dużo turystów pieszych, rowerowych oraz samochodowych, wykorzystując bardzo ciepłą i słoneczną pogodę, podziwiało to niezwykłe miejsce. Połacie śnieżycy kwitnącej w jarze należącym do Nadleśnictwa Łopuchówko zrobiły na nas wrażenie.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy na Przystań Binduga, aby tam wziąć udział w pikniku i topieniu Marzanny, przygotowanych przez Sigmę. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez rowerowy klub z Poznania. Były rozmowy i pamiątkowe zdjęcia. Poczęstowano nas kiełbaskami oraz słodkościami i mogliśmy odpocząć przy ognisku. W drogę powrotną ruszyliśmy poboczem ruchliwej drogi przez Bolechowo-Osiedle, Owińska, Czerwonak do stacji kolejowej Poznań Wschód. Na tym wyjeździe zrobiliśmy około 60 km. Do Wrześni wróciliśmy pociągiem o 18:30.

Galeria