22 kwietnia wybraliśmy się na XXXIV Rodzinny Rajd Rowerowy Pracowników Unilever Poznań organizowany przez oddział PTTK H. Cegielski Poznań oraz pracowników UNILEVER.
Do Poznania wybraliśmy się pociągiem po godzinie 8. Wysiedliśmy na stacji Garbary i stamtąd Dolną Wildą oraz łęgami dębińskimi dotarliśmy do punktu zbiórki czyli na rondo Starołęka. Na miejscu organizator zapoznał nas z trasą jaką mieliśmy dalej do pokonania i wraz z pracownikami UNILEVER wyruszyliśmy w stronę Puszczykowa. Wzdłuż trasy podziwialiśmy piękno nadwarciańskich krajobrazów. Celem naszej podróży był piknik w Hotelu La Paloma zorganizowany przez sekcję rowerową UNILVER oraz oddział PTTK.
Na miejscu zastaliśmy innych uczestników rajdu we wszystkich kategoriach wiekowych. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w różnych konkurencjach i przy muzyce. Panującej tam atmosferze dopisywała również pogoda, wiosenne słońce było doskonałym dopełnieniem całej tej zabawy. Czekał na nas tam również ciepły poczęstunek, pamiątkowy znaczek oraz chwila odpoczynku przed drogą powrotną do Wrześni. Trasa jaką pokonaliśmy do tej pory wynosiła ponad 25 km.
W stronę Wrześni wyruszyliśmy swoimi rowerami po godzinie 13 obierając kurs na Rogalin. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a następnie wyruszyliśmy w stronę Kórnika, gdzie również zatrzymaliśmy się na krótką przerwę i małą czarną kawę. Dalej czekała nas już tylko przyjemna droga i wiatr w plecy w kierunku Wrześni. Podróż zakończyliśmy pełni wrażeń około godziny 17.00. W sumie tego dnia przejechaliśmy ok. 85 km.


Trasa kiklnij aby pokazać.

Galeria