Oddział PTTK we Wrześni zorganizował 25.03.2012 r. Rajd Rowerowy „Na powitanie wiosny”. W tej imprezie wzięło udział 21 członków naszej grupy rowerowej. Po przejechaniu ok. 40 km w trudnych warunkach pogodowych dotarliśmy na metę, gdzie spotkaliśmy pozostałych uczestników rajdu, piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem oraz robiliśmy wspólne zdjęcie.

Na wrzesińskim rynku przed 9.00 zaczęli zjeżdżać się uczestnicy rajdu rowerowego. Członkowie GTR „Wrześnianie” też dość licznie się tam pojawili. Na starcie uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcie i ruszyli w drogę. My wybraliśmy odrębną trasę liczącą ok. 40 km. Razem z nami jechało jeszcze kilku innych uczestników rajdu. Było zimno i wietrznie. Podczas krótkich postojów w Targowej Górce, Nekli, Barczyźnie oraz Nowym Folwarku była okazja, aby trochę odpocząć, zrobić zdjęcia, rozgrzać się gorącym napojem z termosu lub posilić się. Prawie do Giecza było w większości pod wiatr. Później jechało się przyjemniej, bo wyjrzało zza chmur słońce a wiatr wiał w plecy. Od Barczyzny jechaliśmy leśnymi drogami. Za Marzelewem było tak piaszczysto, że miejscami trzeba było prowadzić rowery. Na metę tj. camping nad zalewem wrzesińskim przyjechaliśmy przed 13-tą. Dotarły tam już wcześniej inne grupy rajdowe. Było ognisko, nad którym można było upiec kiełbaski. Po odpoczynku i posileniu się ruszyliśmy do restauracji Sethi, w której czekały na nas duże pizze zafundowane przez Tutti Frutti. W te sposób oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczny sezon rowerowy.

 

Trasa: Września- Chocicza Wielka- Chocicza Mała- Racławki- Targowa Górka- Orzeszkowo-Poświątno- Giecz- Dzierżnica- Stroszki- Nekla- Barczyzna- Marzelewo- Nowy Folwark- Września


Trasa kilknij aby pokazać.

Zdjęcia: Paweł Adamski, Maria Stępniak

Galeria