3 czerwca odbyła się pierwsza edycja Rajdu Rowerowego FORTUNA. Wzięło w nim udział 610 uczestników, z różnych zakątków Wielkopolski. Oprócz osób indywidualnych z naszego Powiatu w Rajdzie brały również udział ekipy zorganizowane z zewnątrz czyli: Żwawe Dziadki ze Śremu, KTR Sigma z Poznania, Pałuki Tour z Wągrowca, CIKLO z Konina, SSP nr 11 z Konina, SSP z Otocznej, Grupa rowerowa im JPII z Kościana, Grupa p. Szumińskich z Goliny, Słupca, Klub Rowerowy im. T. Baka z Szamotuł, Sekcja Kolarska Unilever Poznań. Grupy te przyjechały do Wrześni już 2 czerwca. Po zakwaterowaniu w domkach na kampingu WOSR we Wrześni udali się wraz z przewodnikiem (p. Gajdą) na zwiedzanie miasta. Wieczorem odbyło się ognisko.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 m.in. na kole wrzesińskiego amfiteatru – starty odbyły się również w Nekli, Kołaczkowie i Pyzdrach. Na trasę rajdu uczestnicy wyruszali w 15 osobowych grupach. Trasa wiodła przez miejscowości: Września – Obłaczkowo – Chwalibogowo – Bardo – Murzynowo Kościelne – Książno – Skotniki – Biechowo – Gorzyce – Miłosław. W sumie cykliści mieli do pokonania ok. 30 km. Na poszczególnych trzech punktach kontrolnych (Chwalibogowo, Bardo, Biechowo) można było uczestniczyć w konkursach takich jak rzucanie lotkami, slalom rowerowy oraz przejazd po równoważni. Wszyscy uczestnicy wypełniali karty startowe na których znajdowało się miejsce pieczątki potwierdzające przejazd przez punkty kontrolne oraz kilka „trudnych” pytań dotyczących historii Wrześni i okolic.

Na mecie zorganizowano okolicznościowy piknik, podczas którego czekały liczne atrakcje takie jak: koncert zespołu „Vehikuł Czasu”, przejazdy bryczką, degustacja piwa Fortuna, pokaz motocykla żużlowego START Gniezno, dmuchane zamki, losowanie nagród oraz wyróżnienia dla grup zorganizowanych. Patronem medialnym tego wydarzenia był portal NowaWrzesnia.pl. Organizatorami była nasza Grupa „Wrześnianie” oraz Browar Fortuna.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne a przede wszystkim bezpieczne uczestnictwo w Rajdzie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam wiele frajdy i dużo dobrej zabawy 🙂 Za wszelkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy.

Już teraz zapraszamy na II Rajd Rowerowy Fortuna 2013, który odbędzie się 9 czerwca 2013 roku.

Trasa kilknij aby pokazać.

Filip Kaliszewski

fot. Marcin Koczorowski/Dawid Spychalski – Nowa Września