W niedzielę 23 września postanowiliśmy wspólnie z naszymi znajomymi z KTR  Sigma świętować 10-lecie powstania ich grupy. Dlatego korzystając z zaproszenia wybraliśmy się 8-osobową grupą na rajd zorganizowany właśnie przez nich do Puszczy Zielonki. Do Poznania dojechaliśmy pociągiem o 8.30, wysiedliśmy na Garbarach i dalej rowerami dotarliśmy przed hotel Naramowice. Tam otrzymaliśmy pakiety startowe (naklejki, bony żywnościowe i pamiątkowe plakietki).
O godz. 10.00 wystartowaliśmy 130-osobową grupą jadąc niebieskim Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym przez Puszczę Zielonkę. Dotarliśmy do Zamku Biedrusko- krótki odpoczynek, zwiedzanie zamku, mała przekąska i pojechaliśmy dalej przez Bolechowo, Trzaskowo i Kamińsko.
Zatrzymaliśmy się dopiero w Pławnie koło Hoteliku Rozmaitości, gdzie rozdano wszystkim wodę do picia i poczęstowano przepysznymi pączkami. Otrzymaliśmy również mapy rowerowe Poznania i okolic.
Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej przez Tuczno i Ludwikowo, częściowo Dużym Pierścieniem Rowerowym, do Dziewiczej Góry.
Około 14.30 dotarliśmy na metę, gdzie  czekało na nas ognisko, kiełbaski i losowanie nagród.
Trasa liczyła ok 40 km. Były to w większości leśne dróżki o zróżnicowanym stopniu trudności, asfaltu było niewiele.
Dla nas jednak tego „dobrego”  było za mało i postanowiliśmy wracać do domu rowerami. Nasz GPS wybrał trasę  przez Kicin, Wierzenicę, Kobylnicę, Gruszczyn do Swarzędza skąd pociągiem ok. godz. 17.00 wróciliśmy do Wrześni. W sumie pokonaliśmy ok 65 km.
Maja i Grażyna