W sobotę 15.12.2012r. członkowie naszej grupy przybyli na pierwsze spotkanie opłatkowe do Biechowa.

Jak do niego doszło? Propozycja wyszła od naszego szefa – Miecia. Jak powiedział już po spotkaniu – bardzo mu zależało na tym, żebyśmy spotkali się właśnie z racji Świąt Bożego Narodzenia. Propozycję wszyscy chętnie przyjęli, i przybyli na uroczystość.

Nasze spotkanie wigilijne poprzedzone było uczestnictwem w Mszy Świętej, w której braliśmy czynny udział – psalm śpiewał Mieciu, a II czytanie liturgii słowa miał Filip. Przy ołtarzu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Na wigilię przybył Mateusz, przedstawiciel Fortuny – to nasz sponsor. Miło nam było, że znalazł czas i przybył na naszą wigilię. Złożyliśmy sobie wszyscy życzenia świąteczne. W serdecznej, miłej atmosferze zasiedliśmy do wigilijnej kolacji. Był barszcz, pierogi, karp, fasola, kapusta itd. Potem jeszcze kawa i wyborne ciasto. Andrzej przygotował śpiewniki i przyniósł gitarę. Śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. W miłej atmosferze czas szybko płynie… Dodać należy, że miejsce, które wybraliśmy jest szczególnie przez nas upodobane. Korzystamy z niego dzięki uprzejmości i gościnności o. Paulinów kolejny już raz. Chętnie przybywamy do Sanktuarium maryjnego w Biechowie, bo czujemy się tam dobrze, jak byśmy bywali w nim od zawsze.

Zosia