W dniu 1.01.2013r po raz  trzynasty nad Rusałką odbyło się Noworoczne spotkanie rowerzystów, w którym wzięło udział 7 osób naszej grupy. Zabraliśmy z sobą „sztuczne ognie” i kolorowe „czapeczki” aby radośnie i wesoło przywitać Nowy 2013 Rok.

Organizatorzy spotkania: Pan Piotr Kurek, Pani Halina Woźniak /najlepsze ryby smażone w Poznaniu/ oraz Browar Fortuna w Miłosławiu sprawili, że spotkanie było bardzo udane. Pogoda dopisała, frekwencja była wysoka /ok.300 osób/, rowerzyści zjechali z różnych stron, powitań , życzeń i całusów nie było końca. Mieliśmy okazję poznać i posłuchać Pawła Cieślika – kolarza reprezentacji Polski.

O godzinie 13.00 Pan Piotr złożył życzenia noworoczne i zaprosił do wspólnego objazdu jeziora Rusałka. Jezioro było pokryte taflą lodową, więc co niektórym marzył się ekstremalny przejazd na skróty.

Przejechaliśmy ponad 3 km, pogoda była prawie „wiosenna” więc zachęciło to naszą grupę do przejechania do pobliskiego parku sołackiego.

Następnie organizatorzy przygotowali konkurs wiedzy o kolarstwie z nagrodami, co nam się bardzo podobało.

Miłym akcentem spotkania było złożenie życzeń imieninowych naszemu Mieciowi i zaśpiewanie solenizantowi „100 lat” przez wszystkich uczestników spotkania.

Spotkaliśmy wielu przyjaciół, znajomych i wstępnie ustaliliśmy wspólne uczestnictwo w niektórych imprezach rowerowych. Do Wrześni wróciliśmy po godz. 16.00 zadowoleni, obiecując sobie brać udział w kolejnych noworocznych spotkaniach.

Maria