W sobotę 20 kwietnia wybraliśmy się piętnastoosobową grupą do Ostrowa Wlkp., aby wziąć udział w XXVI Wiosennym Rajdzie „Bocianim Szlakiem”, który zorganizowała sekcja kolarska ostrowskiego oddziału PTTK – KTK Bicykl 1977.

Naszą przygodę z „bocianim szlakiem” rozpoczęliśmy wczesnym rankiem zbiórką, o godz. 6.30 i wspólnym przejazdem samochodami do Ostrowa Wlkp., by dotrzeć na godz. 8.30 na start. Miejscem startu był parking Tesco, przy ul. Ks. Majorka.

27 km trasa wiodła przez malowniczo położone wioski i miejscowości powiatu ostrowskiego: Ostrów Wielkopolski – Pruślin – Wysocko Wielkie – Wysocko Małe – Chynowa – Bogufałów – Strzyżew Małolepsza – Westrza – Parczew – Sieroszewice. Na mecie na uczestników rajdu czekała gorąca herbata, drożdżówka i kawa. Otrzymaliśmy rownież do rozwiązania „bardzo łatwą” 🙂 krzyżówkę myśliwską.  Dzieci i młodzież, mogli rywalizować w różnorodnych konkursach. W jednym z nich, a mianowicie – przeciąganiu liny – udział wzięły nasz Panie, które wygrały. Na koniec, w tej samej konkurencji odbył się pojedynek Bicykl 1977 kontra GTR Wrześnianie. Tym razem siłowali się Panowie, który również udało nam się wygrać. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Mimo wietrznej i chłodnej pogody wracaliśmy do Wrześni zadowoleni z udanego wyjazdu.

Szczególne podziękowania kierujemy do kol. Macieja Szumińskiego z Goliny za pomoc w transporcie rowerów do i z Ostrowa Wlkp.

Filip

Fot. Roman i Filip