9 czerwca 2013 roku odbyła się druga edycja Rajdu Rowerowego Fortuna, którego organizatorami była nasza grupa oraz Browar Fortuna. Tym razem start miał miejsce koło pałacu w Miłosławiu. Tam uczestnicy otrzymali wodę oraz pamiątkową plakietkę.
Chyba jedną z większych atrakcji tego rajdu była przeprawa promowa przez Wartę mająca miejsce w Pogorzelicy. Ze względu na wysoki poziom wody w  rzece była trochę utrudniona i wymagała przejścia po drewnianych kładkach i grobli. Z dużym poświęceniem pomagali rowerzystom przy wchodzeniu i schodzeniu z promu dwaj nasi koledzy.
Już poprzedniego dnia mężczyźni z naszej grupy poświęcili swój czas i siły, aby pod kierownictwem pana przewoźnika utwardzić teren i umożliwić lepszy dostęp do promu.
Po drugiej stronie Warty na trasie tego 28 kilometrowego rajdu mieściły się 3 punkty kontrolne koło ciekawych miejsc w tym regionie takich jak: Śmiełów (Muzeum Adama Mickiewicza), Lgów (drewniany kościół prawdopodobnie z XV w.), Dębno (kościół murowany z XV w.). W każdym z tych miejsc uczestnicy rajdu musieli odpowiedzieć na karcie startowej na 3 pytania, co sprzyjało poznawaniu okolicy, a koleżanki z grupy przystawiały pieczątki zaliczenia punktu. Nasz komandor rajdu Mieciu zarządzał i czuwał nad jego przebiegiem i przemieszczał się tam, gdzie był najbardziej potrzebny.
Trasa rajdu biegła w bardzo malowniczym rejonie. Wiodła niezbyt ruchliwymi drogami, a pogoda była wręcz idealna na rower. Cały rajd uczestnicy przemierzali w kilkunastoosobowych grupach z wyznaczonym prowadzącym, którym był nasz kolega z grupy lub zaprzyjaźniony rowerzysta.
Meta mieściła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Hermanowie. Na uczestników czekał tam ciepły posiłek w postaci grochówki i bigosu oraz wiele atrakcji. Na mecie zespół „Vehikuł Czasu” grał tak dobrze, że porwał do tańca wielu rowerzystów. Spośród uczestników rajdu wylosowano liczne nagrody. Dla dzieci i dorosłych dużą atrakcją były pokazy latawców,  modeli latających oraz lot helikoptera, towarzyszące obchodom Dnia Dziecka pod hasłem „Herman lata”. Najmłodsi mogli podziwiać szczudlarzy, mini zoo, przejażdżki konne.
Meta rajdu w Hermanowie stała się miejscem spotkania prawie 600 rowerzystów. Było ich sporo z różnych rejonów Wielkopolski: Konina, Poznania, Jarocin, Gniezna, Suchego Lasu, Wągrowca, Mieściska, Śremu, Goliny, Środy Wielkopolskiej, Słupcy, Mosiny, Dopiewa, Nowego Miasta, Miłosławia, Wrześni, Ostrowa Wielkopolskiego… Najliczniejsza, bo ponad 60 osobowa,  była reprezentacja Parafialnego Zespołu Caritas Nowe Miasto.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za liczne przybycie oraz bezpieczną jazdę. Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Za utrudnienia, nie zawsze od nas zależne, przepraszamy i mamy nadzieję, że zobaczymy się na następnej edycji rajdu.

Grażyna