Druga edycja Rajdu Rowerowego Radia Konin odbyła się tradycyjnie 15 sierpnia. Wzięło w nim udział 8 członków naszej grupy oraz 9 sympatyków.
Do Konina wyruszyliśmy pociągiem, samochodem bądź rowerem. Na starcie otrzymaliśmy wodę oraz koszulki rajdowe. Mieliśmy okazję spotkać się z wieloma znajomymi rowerzystami. O 10.15 wyruszyliśmy sprzed siedziby Radia Konin pod eskortą policji. Komandorem rajdu był Władysław Wojtulewicz, a koledzy z grupy Ciklo Konin pomagali mu w prowadzeniu rajdu.
Jechaliśmy przez Konin Stare Miasto, Grabienice, Rzgów, Osieczę do Sławska. W budynku OSP w Witnicy miejscowe gospodynie przygotowały dla uczestników rajdu pyszne ciasta, kompot oraz kawę.
Po drodze mieliśmy również okazję poznać kilka kościołów. W Grabienicach zwiedziliśmy murowany kościół p.w. Katarzyny z XVI w., o którym opowiedział nam miejscowy ałun. Ołtarz główny oraz ołtarze boczne pochodziły z XVIII w., a najstarszym elementem kościoła była chrzcielnica pochodząca z początku XV w. W Rzgowie byliśmy we wnętrzu kościoła drewnianego p.w. św. Jakuba. Uwagę przyciągały w nim trzy barokowe ołtarze z XVIII w. Na nich znajdowały się obrazy: Matki Boskiej z posrebrzaną sukienką oraz św. Jakuba również w posrebrzanej sukience. Kolejnym obiektem sakralnym poznanym na naszej trasie był murowany kościół p.w. św. Wawrzyńca w Sławsku pochodzący z XVII w. , przed którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o okolicy.
Na mecie rajdu w Sławsku byliśmy około 15.30 po przejechaniu 44 km. Odbywał się tam festyn z okazji VII Dni Gminy Rzgów. Uczestnicy rajdu mieli możliwość pokrzepienia się grochówką oraz wzięcia udziału w konkursach z nagrodami. W Rajdzie Rowerowym Radia Konin brało udział 380 osób m.in. z Wilczyna, Kłodawy, Solca, Goliny, Rzgowa, Wrześni, Konina, Kalisza…
Po zakończeniu rajdu ruszyliśmy w drogę powrotną rowerem bądź samochodem.
Grażyna