DSCN6912

W dniu 1.01.2014r po raz czternasty nad poznańską Rusałką odbyło się noworoczne spotkanie rowerzystów. W tym dniu padł rekord frekwencji, pojawiło się blisko 350 rowerzystów, w tym 11 osób naszej grupy / Roman Hałas, Eugeniusz Hurysz, Krystyna i Zdzisław Kaźmierczak, Grażyna i Mieczysław Koczorowscy, Marlena i Mirosław Miśkiewicz, Maria Stępniak, Sławomir Tomaszewski/.

Impreza odbyła się w okolicach smażalni ryb Haliny i Jerzego Woźniaków. Pani Halina witała cyklistów pysznym chlebem ze smalcem.

Głównym sponsorem noworocznego spotkania był Browar Fortuna z Miłosławia.

Gościem specjalnym był Paweł Cieślik – utalentowany kolarz szosowy.

Krótko po godzinie 13.00 Piotr Kurek, animator spotkań noworocznych, powitał wszystkich uczestników i zaprosił do wspólnego objechania jeziora. Dystans tylko 4 km przejechaliśmy w pięknym słońcu i plusowej temperaturze. Dla wielu to początek nowego sezonu rowerowego. Następnie Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj złożył życzenia braci rowerowej i przedstawił kalendarz imprez kolarskich w Wielkopolsce w 2014r / zawodów XC, maratonów MTB, wyścigów szosowych, rajdów turystycznych/.

Miłym akcentem spotkań noworocznych są konkursy wiedzy o kolarstwie. I tym  razem prawie wszyscy uczestnicy wracali do domu z nagrodami, upominkami, mapami turystycznymi itp. Spotkaliśmy wielu przyjaciół, znajomych, wstępnie ustaliliśmy wspólne uczestnictwo w niektórych imprezach rowerowych. Żegnając się po godzinie 16.00 umawialiśmy się na kolejne, jubileuszowe, 15 spotkanie noworoczne rowerzystów nad Rusałką.

Maria

Fot. Maria, Roman