SONY DSC

 7 września 2014 r. miała miejsce druga edycja Rajdu Rowerowego „Wrześnian”. Tradycyjnie był to rajd o charakterze zlotu gwiaździstego,w którym można było startować z dowolnego miejsca i trzeba było zaliczyć 3 punkty kontrolne. Jego przygotowanie wymagało dużo pracy od członków naszego klubu, szczególnie komandora rajdu- Miecia, skarbniczki- Marleny oraz szefów punktów kontrolnych- Mirka, Macieja i Genia. W jego organizacji wspierało nas szereg firm fundując nagrody oraz stowarzyszenie LGD „Z nami Warto”,które było współorganizatorem. W tym roku na punktach kontrolnych na trasie rajdu były przygotowane zadania o charakterze sprawnościowym, wymyślone przez członków naszego klubu. W Bieganowie było szereg konkurencji takich jak: zbijanie „butelkowych kręgli”, rzuty woreczkami do wiadra oraz rzuty ringiem do obręczy. Uczestnicy na ogół dobrze bawili się przy ich wykonywaniu z humorem podchodząc do zadań. W Żydowie na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Poniatówka” miała miejsce konkurencja „dojenia krowy”, która dostarczyła wiele uciechy. Natomiast w Kołaczkowie przed Pałacem Reymontowskim rajdowicze mieli do pokonania rowerowy tor, który okazał się nie być wcale łatwy. Dodatkową atrakcję na rajdzie stanowiło dawne przejście graniczne między zaborami pruskim i rosyjskim, na którym nasi koledzy przebrani w mundury rosyjskie i pruskie z tego okresu przystawiali pieczątkę. Mile zaskoczeni uczestnicy rajdu chętnie robili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Było to możliwe dzięki uprzejmości Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, które nam wypożyczyło mundury.

Meta rajdu umiejscowiona była w Pyzdrach na przystani wodniackiej. Tutaj uczestnicy otrzymywali talerz grochówki, drożdżówkę, wodę oraz pamiątkowy znaczek. Mogli na terenie przystani na przygotowanych miejscach odpocząć i zjeść oraz porozmawiać ze znajomymi rowerzystami. Czas umilała im muzyka. O godzinie 13.00 nastąpiło losowanie nagród. Uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz rodzinę i osobę przybywającą z najdalszego zakątka Polski. Nagrodzono najliczniejszą grupę zorganizowaną przybyłą na rajd. Następnie rozlosowano upominki spośród osób, które brały udział w rajdzie i wrzuciły karty startowe do specjalnego pudła.

Tym razem większość z prawie 300 uczestników rajdu stanowiły osoby z powiatu wrzesińskiego. Z innych rejonów były53 zgłoszenia. Byli to rowerzyści z Wągrowca, Śremu, Kostrzyna, Witkowa, Sierakowa, Słupcy, Strzałkowa, Poznania, a nawet z Jeleniej Góry.

Pogoda na rajdzie dopisała, bo było bardzo ciepło, słonecznie i bezwietrznie. Organizacja rajdu też przebiegała sprawnie, toteż pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali czynny udział w jego organizacji. Szczególnie Pani Małgorzacie Lisieckiej z Lokalnej Grupy Działania „Z nami Warto”. Do zobaczenia za rok.

Grażyna

fot. Artur, Roman H.