plakat-xxv-rajd-rowerowy

Jubileuszowy XXV Rajd Rowerowy Radia Merkury miał miejsce 21 września 2014 r. Przebiegał po trasach Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonka.
Na ten rajd pojechaliśmy pociągiem do stacji Swarzędz albo samochodami. Ponieważ był to rajd gwiaździsty wystartowaliśmy w zależności od sposobu przybycia z różnych miejsc i później jeździliśmy różnymi drogami. Nasze rajdowe grupy zaliczyły trzy lub cztery punkty kontrolne, na których trzeba było ułożyć puzzle, rozpoznać przyprawy lub minerały, trafić piłeczką pingpongową do kubka. Spotkaliśmy się dopiero na mecie, gdzie odpoczywaliśmy i posilaliśmy się we wspólnym gronie. Na terenie Dziewiczej Bazy koło Dziewiczej Góry (gdzie mieściła się meta rajdu) można było również posłuchać piosenek w wykonaniu Pawła Bączkowskiego oraz obejrzeć występy artystów. Przedstawiciel policji zaprezentował przepisy drogowe dotyczące rowerzystów. Chętni mogli oznakować rower, aby ustrzec go przed kradzieżą oraz wziąć udział w rozgrywanych konkursach. Każdy otrzymał też opaskę z logo Radia Merkury. Na końcu odbyło się losowanie nagród spośród 155 przybyłych rowerzystów, w którym kilku naszym klubowiczom dopisało szczęście. Na mecie nasz prezes został doceniony i otrzymał od Radia Merkury koszulkę rowerową z podziękowaniami za współpracę w organizowaniu rajdów.
Po zakończonym rajdzie ruszyliśmy w drogę powrotną tym razem do stacji kolejowej Poznań Wschód, gdzie o 15.42 wsiedliśmy w pociąg zmierzający do Wrześni. Nasze koleżanki i koledzy, którzy przyjechali samochodami mogli pozostać dłużej na terenie Dziewiczej Bazy i nawet udać się na Dziewiczą Górę. W tym dniu pokonaliśmy w zależności od wybranej trasy 35 lub 55 km, a Filip i Grzegorz przebyli jeszcze o ponad 50 km więcej, jadąc w jedną stronę rowerem.
Grażyna

fot. Roman H.