DSCF0944

Tradycyjnie 1 stycznia 2015 r. wzięliśmy udział w noworocznym spotkaniu rowerzystów nad jeziorem Rusałka w Poznaniu. O 11.30 wyruszyliśmy dwoma samochodami w siedmioosobowym składzie (Eugeniusz, Krystyna, Zdzisław, Maria K., Mieczysław, Grażyna, Filip) spod „Twojego Marketu” we Wrześni. Po drodze dołączył do nas Marek z żoną. Gdy dotarliśmy na miejsce imprezy około 12.30 było tam już kilkunastu rowerzystów, ale większość dopiero przybywała.
Nad Rusałką spotkaliśmy wielu znajomych i przyjaciół, którym nie omieszkaliśmy złożyć noworoczne życzenia. Wymienialiśmy się informacjami na temat rajdów rowerowych w bieżącym roku i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Nasz prezes prowadził rozmowy i rozdawał znajomym rowerzystom kalendarze na 2015 rok propagując rajdy organizowane przez nas.
Na spotkaniu Państwo Halina i Jerzy Woźniakowie tradycyjnie częstowali zgromadzonych chlebem ze smalcem. Natomiast toast za pomyślność w nowym roku wznieśliśmy tym razem „Porterem bałtyckim”. To specjalność Browaru Fortuna, który był jednym ze sponsorów tego spotkania.
O 13.00 pan Piotr Kurek złożył noworoczne życzenia zgromadzonym rowerzystom i zaprosił do wspólnego przejazdu rowerami wokół jeziora Rusałka. Wzięło w nim udział wielu znanych kolarzy szosowych i MTB, a także wielkopolscy kolarze Turyści. Gośćmi specjalnymi byli pan Paweł Ciesielczyk oraz prezydent Poznania pan Jacek Jaśkowiak. To pierwszy prezydent Poznania, który wsiadł na rower i objechał z rowerzystami Rusałkę podczas tych 15 spotkań rowerowych. Skorzystaliśmy z okazji i zrobiliśmy sobie z nim
pamiątkowe zdjęcie.
Po przejechaniu trasy wokół jeziora wzięliśmy udział w przygotowanym przez organizatorów konkursie wiedzy o kolarstwie. Udało nam się zdobyć dwie nagrody. Do Wrześni wróciliśmy zadowoleni około 15.30.

Grażyna