Golina
III Rajd Rowerowy Wrześnian, który odbył się 6 września 2015 roku tradycyjnie miał formę zlotu gwiaździstego. Rowerzyści sami sobie wyznaczali trasę tak, aby zaliczyć co najmniej trzy z czterech punktów kontrolnych. Na każdym z nich na uczestników czekało zadanie sprawnościowe: w Gozdowie – rowerowy tor przeszkód, w Biechowie – slalom z alkogoglami, w Pałczynie – rzut do celu, a w Chwalibogowie – rzut beretem oraz piłką tenisową. Rowerzyści otrzymywali na punktach kontrolnych pieczątki na karcie uczestnika, którą należało oddać na mecie, aby wziąć udział w losowaniu nagród. W Amfiteatrze im. Anny Jantar , gdzie była zlokalizowana meta, przygotowano szereg atrakcji: występy zespołów Puls, Puls Junior oraz grupy tanecznej ze Szkoły Alchemia, a także pokaz Grupy Capoeira A Magia do Quilombo Września. Na mecie swoje stoiska rozstawiło kilku sponsorów nagród. Rowerzyści po przejechaniu trasy otrzymywali znaczek rajdowy i wodę oraz gorącą grochówkę, która tego chłodnego dnia cieszyła się dużym powodzeniem. Około 13.00 ze względu na padający deszcz skrócono występy i przyspieszono losowanie licznych nagród spośród uczestników rajdu. Trwało to około godziny, bo udało się pozyskać aż 31 sponsorów nagród. Na końcu wręczono nagrodę główną- bon o wartości 1000 zł ufundowany przez NOWBUD Września.
W III Rajdzie Rowerowym Wrześnian oprócz mieszkańców gmin Września, Nekla, Pyzdry, Kołaczkowo wzięli również udział rowerzyści z Poznania, Dominowa, Niechanowa, Gniezna, Słupcy, Strzałkowa, Kostrzyna Wlkp., Sulęcinka, Solca, Wągrowca, Goliny, Leszna, Środy Wlkp. Organizatorami rajdu oprócz naszego klubu był Browar Fortuna oraz Radio Września. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal informacyjny NowaWrześnia.pl oraz Radio Września.
Cały trud przygotowań do rajdu został doceniony, bo pomimo niesprzyjającej pogody spośród około 630 zapisanych uczestników przybyło ponad 500. Cieszymy się, że tylu rowerzystów nie patrząc na wietrzną pogodą i nadciągające chmury wyruszyło na trasę rajdu. Organizacja rajdu przebiegała sprawnie, toteż pragniemy podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego przygotowanie.
Grażyna
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl