Odpust Biechowo

13 września 2015 roku po raz kolejny wybraliśmy się na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Aby nacieszyć się jazdą rowerem wyruszyliśmy z Wrześni już o 9.00 i pojechaliśmy przez Chwalibogowo, Bardo, Murzynowo Kościelne, w którym przystanęliśmy na krótki postój. Następnie jechaliśmy przez Pałczyn do Miłosławia, gdzie zatrzymaliśmy się, aby się posilić. Stamtąd ruszyliśmy przez Lipie prosto do Biechowa. O 11.30 dojechaliśmy na miejsce, gdzie dołączyło do nas troje członków naszego klubu. Zdążyliśmy również posilić się grochówką przygotowaną specjalnie dla pielgrzymów. Od 12.00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy odpustowej wraz z pielgrzymami wielu okolicznych parafii oraz członkami oddziału PTTK im. Waldemara Balcerowicza z Wągrowca, którzy gościli w Biechowie podczas wyjazdów rowerowych w naszym regionie. Udzielił się nam nastrój eucharystii sprawowanej w parku pielgrzyma. Po mszy świętej delegacja obu klubów podziękowała Ojcu Józefowi za współpracę i życzliwość nam okazaną. Do Wrześni wróciliśmy przez Kaczanowo. Pogoda nam sprzyjała – było słonecznie i dość ciepło. W tej pielgrzymce 15 osób reprezentowało nasz klub. Pokonaliśmy na rowerach łącznie około 40 km.
Grażyna

fot. Artur