Spotkanie Wigilijne

Po raz kolejny w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie odbyło się spotkanie wigilijne naszego klubu. 12 grudnia 2015 o godzinie 17.00 uczestniczyliśmy najpierw w ofierze mszy świętej, a następnie po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia z proboszczem, udaliśmy się do refektarza na kolację wigilijną. Po raz pierwszy z naszego zaproszenia skorzystał prezes Browaru Fortuna pan Krzysztof Panek wraz z córką.
Spotkanie wigilijne rozpoczął prezes naszego klubu, a następnie głos zabrał ojciec Józef. Później zaśpiewaliśmy kolędę i po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zasiedliśmy do odświętnie zastawionego stołu. Była to iście królewska uczta: pierogi z kapustą, karp smażony, ryba po grecku, fasola z kapustą, śledzie, a dla chętnych ciasto oraz kawa i herbata.
Po posileniu się wigilijnymi potrawami ojciec Jan zapoczątkował wspólne śpiewanie góralską kolędą „Oj Maluśki, Maluśki”. Następnie śpiewaliśmy kolędy dalej, aktywnie wspierani przez ojców Paulinów. Okazało się, że potrafimy nie tylko jeździć na rowerach, wspólnie bawić się, ale również dobrze śpiewać. Czas między kolędami wypełniały rozmowy, anegdoty i dowcipy opowiadane przez Ojców Paulinów, członków naszego klubu oraz zaproszonych gości.
Panowała bardzo serdeczna atmosfera, w której nasze spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych. Około 21.00 pożegnaliśmy gościnnych Paulinów i udaliśmy się do domów. To był wspaniały, niezapomniany wieczór.
Grażyna

fot. Roman