Nowy Rok 2016

1 stycznia 2016 roku 5 osób reprezentowało nasz klub na noworocznym spotkaniu rowerzystów nad poznańskim jeziorem Rusałka. 0 12.30, gdy dotarliśmy samochodem na miejsce, pasjonaci rowerów dopiero zaczynali przybywać. Natomiast przed 13.00 plac przed smażalnią ryb Haliny i Jerzego Woźniaków zapełnił się rowerzystami. Tradycyjnie gospodarze częstowali przybyłych chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Na spotkanie noworoczne przybyli pasjonaci MTB, kolarze szosowi oraz turyści rowerowi z Poznania i Wielkopolski. Spotkaliśmy na nim wielu znajomych i wymieniliśmy z nimi życzenia noworoczne oraz obdarowaliśmy ich naszymi kalendarzami na bieżący rok.

Kilka minut po trzynastej barwny peleton wyruszył w niespełna 4 kilometrową trasę dookoła Jeziora Rusałka. Na czele jechali: prezydent Poznania- Piotr Jaśkowiak, medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich z Soczi- Jan Szymański (znakomity łyżwiarz) oraz Grażyna Głowacka z Suchego Lasu.

Po przybyciu rowerzystów na metę nastąpiło uroczyste otwarcie szampana, wzniesienie toastu i złożenie życzeń noworocznych. Następnie odbył się konkurs wiedzy o kolarstwie. Głównym sponsorem tej imprezy był Browar Fortuna z Miłosławia, który ufundował 20 okolicznościowych nagród.

To spotkanie było też okazją dla naszego klubu, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia ze znanymi osobami m.in. olimpijczykiem Janem Szymańskim.

Tego dnia pogoda dopisała. Mróz był jak na styczeń niewielki, a padający śnieg pięknie przyprószył okolicę.

Po mile spędzonym dniu o 15.30 wróciliśmy do Wrześni.

Grażyna