Ruszaj się bo zardzewijesz

Dnia 10 kwietnia 2016 roku, 11 osób z naszego klubu, mimo deszczowej pogody, z optymistycznym nastawieniem wyruszyło na 50 jubileuszowy Rajd im. Hipolita Cegielskiego. Na miejsce zbiórki przy Rondzie Starołęka dotarliśmy samochodami. Niestety o 9.00 okazało się, że jesteśmy jedynymi uczestnikami, którzy znaleźli się na starcie, nie mając nawet komandora rajdu. Długo nie myśląc wyznaczyliśmy swojego prowadzącego i w dobrych nastrojach wyruszyliśmy w trasę. Dla nas był to prawdziwy rajd w nieznane, gdyż sugerowaliśmy się tylko wskazaniami GPS. Trasa prowadziła z Ronda Starołęka w Poznaniu do Stęszewa. Na mecie okazało się, że jednak nie jesteśmy jedynymi uczestnikami, gdyż inni rowerzyści, piesi oraz turyści z kijkami nordic walking dotarli innymi trasami. Organizatorzy przygotowali ciepłe posiłki i dużo konkursów, w których większość naszych klubowiczów wzięła udział. Szczęście naszej grupy nie omijało i tradycyjnie kilka nagród trafiło w nasze ręce. Około 14.00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy około 17.00 do Wrześni. Tego dnia przejechaliśmy ok. 55 km.

Agnieszka

fot. Artur