Spotkanie z niemieckimi Kolarzami

7 maja 14 członków naszego klubu miało możliwość spotkania z niemieckimi kolarzami pochodzenia polskiego z zaprzyjaźnionych miast Hannover i Garbsen. Jedenastoosobowa grupa kolarzy z S.C. Polonia Hannover wyruszyła dwa dni wcześniej z Niemiec. W sobotę rano 5 osób z naszego klubu wybrało się na Maltę w Poznaniu, aby stamtąd przyjechać wspólnie rowerami do Wrześni. Trasa wiodła z Poznania przez Gowarzewo, Czerlejno, Gułtowy, Giecz. Po drodze dołączali do nich pozostali klubowicze. Na rynku we Wrześni Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września- Karol Nowak przywitał polonusów oraz radnego zaprzyjaźnionego miasta Garbsen- Otto Ecksrtberga. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do Restauracji Margeritta. Tam rozmawialiśmy i wymienialiśmy spostrzeżenia i doświadczenia. Panowała bardzo serdeczna atmosfera. W taki wyjątkowy sposób uczczono w naszym mieście 25-lecie współpracy pomiędzy miastami partnerskimi Wrześnią i Garbsen.

Grażyna

fot. Artur