Rajd Fortuna 2016

5 czerwca 2016 po raz piąty odbył się Rajd Fortuna. Ten mały jubileusz sprawił, że z tej okazji organizatorzy oprócz wody i grochówki dla każdego uczestnika przygotowali pamiątkową koszulkę rajdową.

Start rajdu miał miejsce z Amfiteatru im. Anny Jantar we Wrześni. Wcześniej niż pozostali, bo już o 8.30, wystartowała grupa uczestników z małymi dziećmi, dla których była wyznaczona krótsza, licząca 25 km trasa. Od godziny 9.00 w odstępach kilkuminutowych startowały kolejne grupy rowerzystów z przewodnikami. Trasa rajdu wiodła nową ścieżką rowerową koło Volkswagena, a potem przez Chwalibogowo, Bukowy Las, Murzynowo Kościelne do Książna, w którym był pierwszy punkt kontrolny. Potem uczestnicy jechali przez Biechowo, gdzie na boisku czekali przedstawiciele Red Bulla ze swoimi produktami. Następnie wszyscy udawali się w kierunku Gorzyc, gdzie był drugi punkt kontrolny. Tutaj oprócz obsługi rajdu można było spotkać mieszkańców Gorzyc w regionalnych strojach. Na obu punktach kontrolnych należało odpowiedzieć na pytanie zawarte na karcie startowej.

Za Gorzycami rowerzyści skręcali w Rudkach na polną drogę, która doprowadziła ich od tyłu do miłosławskiego browaru. Trasa była dość trudna, bo ze względu na panującą suszę piaszczyste odcinki trzeba było pokonywać prowadząc rower. Po przejechaniu 35 km na uczestników rajdu czekała grochówka i relaks w strefie wypoczynku. Dla dzieci były przygotowane słodkie niespodzianki w postaci soczków i słodyczy oraz atrakcja w postaci malowania twarzy. Na mecie grał zespół Vehikuł Czasu, odbywały się występy Szkoły Tańca Alchemia oraz występ grupy capoeira, co bardzo podobało się uczestnikom. Ze względu na to, że był to jubileuszowy rajd podziękowano uczestnikom i sponsorom wszystkich edycji, a jego organizatorzy otrzymali pamiątkowe upominki. Można było również w kilkuosobowych grupach zwiedzić Browar Fortuna w Miłosławiu.

Oprócz osób indywidualnych i rodzin w rajdzie wzięło udział wiele grup zorganizowanych takich jak: Żwawe Dziadki Śrem, KTR Warcianie Śrem, RRR Golina, KTR Średzianie, GR Solczanie, KTR Pałuki Tour Wągrowiec, PTTK Pleszew, OSP Klęka, PTTK Gniezno, KTR Siodełko Mieścisko, KTK Cyklista Kalisz, KTR Ogniwo Poznań, KTR Sigma, Błękitni Zaniemyśl, Solni Cykliści Kłodawa, Miłosław Fortuna Team. Na metę przy Browarze Fortuna w Miłosławiu przyjechało ponad 500 uczestników rajdu oraz wielu innych rowerzystów.

Na końcu odbyło się losowanie nagród spośród jego uczestników, którzy wypełnili poprawnie kupony rajdowe. Sponsorami nagród byli: Browar Fortuna, Inalfa Roof System, Hotel BOSS Miłosław, Agroturystyka „U Kazia” Czeszewo, Folwark Konny Hermanów, BCM Novatex, CPiR Słomowo, UMiG Września, Starostwo Powiatowe Września, UMiG Miłosław, UMiG Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe Środa Wielkopolska, Nowbud Września, NowaWrześnia.pl, Sklep rowerowy Aster7 Września, Phytopharm Klęka, Hotel Kosmowski Września, Alfa Marina, Zakład Betoniarski Piotrowscy Nekla, VW Poznań, Hoter Barczyzna, Oskar TV AGD, BGŻ Paribas Września,

Bezcenną pomoc otrzymaliśmy od strażaków OSP Mikuszewo oraz członków Fortuna Team. Wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji rajdu serdecznie dziękujemy.
Grażyna

fot. Artur i Nowa Września

Obszerna fotorelacja na portalu Nowa Września: tutaj