VIII Setka Cyklisty

Nasza grupa w Kaliszu była już o 6 rano. Od 6:00 w kaliskim ratuszu rozpoczęła się odprawa i wydawanie pakietów dla uczestników rajdu.

W tym roku na starcie rajdu było 350 uczestników ze 105 miejscowości, 34 klubów rowerowych. Uczestnicy podzieleni zostali na 22 grupy i o 7:30 wyruszyliśmy na trasę rajdu. Naszą grupę po raz kolejny prowadził Józef. Zebrało nam się trochę na wspominki i śmiechu było co niemiara.

Podczas tegorocznego rajdu „Tour de Calisia” przejeżdżaliśmy przez ciekawe krajoznawczo miejsca powiatu kaliskiego, ostrowskiego i pleszewskiego. Trasa rajdu prowadziła poczynając od startu w Kaliszu przez Kucharki, Karmin, Dobrzycę, Koźminiec, Bugaj, Sobótkę, Gutów, Skalmierzyce, Śliwniki kończąc w miejscowości Szałe, położonej nad zalewem. Na trasie były przewidziane postoje oraz poczęstunek.

Na koniec był wspólny obiad, pyszne ciasto i oficjalne zakończenie rajdu. Zajęliśmy drugie miejsce jako najliczniejsza grupa rowerowa. Jak co roku rozdane zostały imienne pamiątkowe statuetki oraz certyfikaty ukończenia rajdu. Prześliczne pamiątkowe statuetki kolarza otrzymali również najstarszy i najmłodszy uczestnik cyklista.

Dużą sympatią uczestnicy obdarzyli najmłodszego, niespełna siedmioletniego Jakuba, który przejechał całą stukilometrową trasę. Na jego twarzy widać było radość i zadowolenie z ukończenia rajdu i wyróżnienia, jakie otrzymał.

W miłym towarzystwie przyjaciół i znajomych, w wesołym nastroju przejechaliśmy tego dnia ok. 112 kilometrów, łącznie z drogą powrotną do centrum Kalisza.

Organizatorom dziękujemy i czekamy na kolejną IX edycję tej SUPER IMPREZY.

Iza

fot. Artur