dscf2116-kopiowanie

11 września 2016 roku wybraliśmy się na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Tym razem miały one szczególnie uroczysty charakter, gdyż zbiegły się z 40 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Z Wrześni pojechaliśmy rowerami przez Białężyce koło Volkswagena, a następnie przez Chwalibogowo, Bardo, Murzynowo Kościelne, Pałczyn do Biechowa. Na miejscu byliśmy o 12.15, a wkrótce po nas przybyła na rowerach Grupa Rowerowa „Solczanie” z Solca Wielkopolskiego. Trochę później dojechali również rowerzyści z Grupy Rowerowej im. Jana Pawła II z Kościana. Jeszcze przed mszą posililiśmy się grochówką. Podczas spaceru po parku pielgrzyma obejrzeliśmy wystawę z Poznania pt. „Transmisja 966 – 2016”. W kościele natomiast mieściła się wystawa fotografii z koronacji cudownego obrazu, odbywającej się 40 lat temu.

Od 13.00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy odpustowej, której przewodniczył prymas Polski Wojciech Polak. Udzielił się nam nastrój eucharystii sprawowanej w parku pielgrzyma, która była na żywo transmitowana przez Telewizję Polonia. W tym roku ze względu na upał dochodzący do 29 stopni wszyscy pielgrzymi szukali chwili wytchnienia w cieniu drzew.

Po mszy zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z rowerzystami dwóch zaprzyjaźnionych grup rowerowych przybyłych na odpust. Potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domów.

Grażyna