„… Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

ludzie gniazda wspólnego łamią chleb Biblijny,

najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie…”

Cyprian Kamil Norwid

Wigilia 2016

W sobotę 17 grudnia 2016 r. tradycyjnie spotkaliśmy się na wigilii klubowej KTR Wrześnianie, u Ojców Paulinów w Biechowie. Rozpoczęliśmy je od uczestnictwa w Eucharystii o godz. 17.00. Następnie udaliśmy się do refektarza, aby kontynuować spotkanie.

Wigilię rozpoczął prezes naszego klubu Mieciu, a następnie głos zabrał ojciec Józef – gospodarz miejsca. Później zaśpiewaliśmy kolędę i po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zasiedliśmy do odświętnie zastawionego stołu. Była to iście królewska uczta: pierogi z kapustą, karp smażony, ryba po grecku, fasola z kapustą, śledzie, a dla chętnych ciasto oraz kawa i herbata.

Czas między kolędami wypełniały rozmowy, anegdoty i dowcipy opowiadane przez Ojców Paulinów, członków naszego klubu oraz zaproszonych gości. Naszemu wspólnemu kolędowaniu góralski ton nadawał „śwarny baca” o. Jan Pach. W spotkaniu uczestniczył dyrektor browaru p. Paweł Szpila z żoną oraz nasz przyjaciel Geniu Hurysz.

Panowała bardzo serdeczna atmosfera, w której nasze spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych. Około 22.00 pożegnaliśmy gościnnych Paulinów i udaliśmy się do domów. To był wspaniały, niezapomniany wieczór.

Filip

fot. Roman