1 stycznia 2017 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nad jeziorem Rusałka w Poznaniu odbyło się noworoczne spotkanie rowerzystów. Była to siedemnasta edycja tego wydarzenia.

Mimo mroźnej aury do Poznania ściągnęło ponad 300 amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli KTR „Wrześnianie”. Grupa sześciu członków na czele z prezesem pojawiła się w południe nad Rusałką. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy 100 lat Mieciowi z okazji imienin i złożyliśmy wzajemnie życzenia noworoczne. Miło było spotkać wielu znajomych i przyjaciół oraz wymienić się wiedzą o planowanych rajdach rowerowych w 2017r. Nie zabrakło fanów pedałowania z różnych regionów kraju np. Kalisza i Gorzowa Wlkp.

W tym roku życzenia rowerzystom złożył Maciej Wudarski – wiceprezydent Miasta Poznania, który jest także zapalonym rowerzystą. Następnie barwna kawalkada rowerzystów ruszyła w objazd trasy dookoła jeziora, tym razem w stronę przeciwną niż dotąd. Warto dodać, że w tym samym czasie Nowy Rok nad Rusałką przywitali również biegacze i morsy. Każdy mógł dokonać wyboru zgodnie z upodobaniem. W tym roku zamiast konkursu wiedzy o kolarstwie odbyło się wyłącznie losowanie nagród. Imprezę zorganizowali Państwo Woźniakowie – gastronomia nad Rusałką, Browar Fortuna i Piotr Kurek, którym należą się podziękowania.

Zadowoleni i w dobrych nastrojach ok. godziny 16 wróciliśmy do Wrześni, by móc podzielić się wrażeniami ze spotkania z innymi członkami grupy.

Jagoda

fot. Piotr