19 marca 2017 roku wyjazdem do Śnieżycowego Jaru zorganizowanym przez KTR Sigma rozpoczeliśmy tegoroczny sezon rowerowy. Do Poznania jechaliśmy pociągiem lub samochodami. Ze stacji Poznań Garbary na miejsce zbiórki, czyli parking przy hotelu Naramowice, prowadził nas Mieciu. Ponieważ pociąg przyjechał późno i na dodatek złapaliśmy „panę” pojechaliśmy na rajd w drugiej grupie pod opieką Adama i Joli z KTR Sigma. Jechaliśmy malowniczym Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym do Biedruska, a las osłaniał nas od zimnego wiatru.

Następnie przez Promnice i Mściszewo dotarliśmy do Starczanowa (wsi w gminie Murowana Goślina). Około 2 km od tej miejscowości mieścił się „Śnieżycowy Jar”, stanowiący jedno z nielicznych na nizinach stanowisk śnieżycy wiosennej. Oprócz nas to niezwykłe miejsce przyjechało zobaczyć dużo turystów pieszych, rowerowych oraz samochodowych. Stanowisko śnieżycy w pełni kwitnienia w jarze należącym do Nadleśnictwa Łopuchówko zrobiło na nas wrażenie. Niektórzy po raz pierwszy widzieli tak liczne skupisko tych kwiatów.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy na Przystań Binduga, aby wziąć udział w pikniku przygotowanych przez Sigmę. Pech nas nie opuszczał, gdyż nasza przewodniczka złapała „panę”. Po dotarciu na przystań poczęstowano nas kiełbaskami z grilla i herbatą. Mogliśmy odpocząć rozmawiając z gospodarzami. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie.

W drogę powrotną ruszyliśmy poboczem ruchliwej drogi przez Bolechowo-Osiedle, Owińska, Czerwonak do stacji kolejowej Poznań Wschód. Część osób dotarła na miejsce startu, by wrócić samochodami.

W tym wyjeździe brało udział 10 osób. Zrobiliśmy rowerami około 60 km. Do Wrześni wróciliśmy po 18.

Grażyna

fot. Roman