XXX RAJD im. E. Taczanowskiego szlakami Powstania Styczniowego w nieznane, w którym wzięliśmy udział 6 maja 2017 rozpoczął się w strugach deszczu. Na start przyjechaliśmy samochodami z rowerami na bagażnikach.

Po wypełnieniu zgłoszeń, odebraniu pakietów startowych i rozwiązaniu testu wiedzy historyczno-społecznej o godzinie 10.00 wyruszyliśmy w drogę z otrzymanymi materiałami. Na szczęście deszcz szybko przestał padać i mogliśmy bez przeszkód przejechać 19 km. W tym rajdzie oprócz jazdy na rowerze trzeba było wykazać się znajomością czytania instrukcji trasy i mapki oraz odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących przejechanych miejsc. Po drodze mieliśmy wiele zadań do wykonania m.in. szukaliśmy napisów na krzyżach koło kościoła w Koszutach Małych, liczyliśmy dzwony koło kościoła w Młodojewie oraz skrzynki pocztowe w Marcewie. Podczas rajdu poruszaliśmy się mało ruchliwymi drogami gminy Słupca pod obstawą policji na skrzyżowaniach. Jechaliśmy ze Słupcy przez Koszty Małe, Różę, Bielawy, Młodojewo, Michałowo, Marcewo do Piotrowic nad Jeziorem Słupeckim.

Na metę rajdu mieszczącą się na boisku w Piotrowicach oprócz rowerzystów przybyli również turyści piesi. Najpierw wszyscy posilili się grochówką i poznali prawidłowe odpowiedzi w teście wiedzy ogłoszone przez organizatorów. Potem nastąpiło losowanie nagród spośród uczestników rajdu. My też otrzymaliśmy upominki.
O 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, początkowo rowerami 4 km do Słupcy, a następnie samochodami do Wrześni. W tym rajdzie wzięło udział 6 przedstawicieli naszego klubu. Pokonaliśmy na rowerach łącznie 23 km.

Grażyna

Fot. Roman