W sobotę 26.08.2017 wzięliśmy udział w VI edycji rajdu „Sobota na rowerze”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rowerowy Wilczyn. Na start, który po raz pierwszy miał miejsce w Wilczynie, 6 z nas dojechało samochodami, a 2 naszych kolegów wybrało się rowerami. Po przybyciu odebraliśmy pakiety startowe: wodę, koszulki rajdowe oraz wafelki. Oprócz nas zjawili się również przedstawiciele grup rowerowych z Goliny, Konina, Strzelna, Kalisza, Wilczyna oraz wielu rowerzystów z okolic Wilczyna i Powidza. Łącznie na starcie zjawiło się 110 rowerzystów.
Po 9.20, gdy dojechała grupa rowerzystów ze Strzelna, wyruszyliśmy w trasę. Jechaliśmy z Wilczyna przez Mlecze, Linówiec, gdzie mieliśmy pierwszy postój. Potem przejeżdżaliśmy przez Osowiec, Szydłówiec do Grubego Dębu, koło którego mieliśmy następny postój. Koło tego pomnikowego drzewa znajduje się miejsce postojowe dla rowerzystów.
Trasa tego rajdu licząca ok. 25 km wiodła zarówno asfaltowymi mniej uczęszczanymi drogami, jak i ścieżkami leśnymi. Pozwoliła nam lepiej poznać piękne tereny Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Następnie dojechaliśmy do Leśniczówki Hutka, gdzie była meta rajdu. Tam poczęstowano nas grochówką oraz przekazano dyplomy za udział grupom rowerowym oraz najstarszemu i najmłodszemu rowerzyście. Organizatorzy podziękowali uczestnikom i współorganizatorom rajdu.

Po zakończeniu rajdu nasi koledzy udali się rowerami w kierunku Wrześni, a my z powrotem do Wilczyna, gdzie pozostawiliśmy samochody. Tego dnia zrobiliśmy na rowerach (w zależności od pojazdu, jakim dotarliśmy do Wilczyna) 44 km lub 120 km. Do Wrześni wróciliśmy około godziny 16.

Grażyna

fot. Filip