Tradycyjnie w drugą niedzielę września (już po raz piąty) przedstawiciele naszego klubu wzięli udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Maryjnym w Biechowie. Tym razem pogoda nie dopisała. Było chłodno i podczas mszy siąpił deszcz, ale to nas nie zniechęciło. 10.09.2017 do Biechowa przybyliśmy wyjątkowo samochodami i o godzinie 12.00 wzięliśmy udział w uroczystej eucharystii pod przewodnictwem bp. Radosława Zmitrowicza OMI odprawianej w parku pielgrzyma. Niestety zaraz po mszy wyruszyliśmy dalej i nie mogliśmy wziąć udziału w pikniku rodzinnym i koncercie zespołu.

Tego dnia mieliśmy jeszcze zaproszenie na Fortunówkę, czyli spotkanie integracyjne pracowników Browaru Fortuna. Gdy dotarliśmy na 14.00 do Centrum Rekreacyjno-Hotelowego Bagatelka wszyscy już byli na tutejszym terenie przeznaczonym do imprez plenerowych. Dla gości przygotowane było pyszne jedzenie: potrawy z grilla, surówki, zupa krem oraz ciasta. Do picia były soki, kawa lub herbata oraz można było skosztować piw produkowanych przez Browar Fortuna w Miłosławiu oraz Browar w Grodzisku Wielkopolskim. Po przybyciu na miejsce na szczęście deszcz przestał już mżyć, więc zasiedliśmy przy stołach pod parasolami i skosztowaliśmy tych pyszności.
Oprócz smacznego jedzenia było również wiele atrakcji np. strzelanie z wiatrówki i łuku, przejście po torze w alkogoglach, sprawdzanie swojego refleksu na „świecącej maszynie”, przejażdżki wozami terenowymi po okolicy oraz wspinaczka po ściance wspinaczkowej. Nasi członkowie uczestniczyli w wielu atrakcjach oraz przystąpili do rywalizacji indywidualnej w niektórych z nich. Największą popularnością cieszyło się strzelanie z łuku i wiatrówki oraz wspinanie po ściance wspinaczkowej.

W zmaganiach drużynowych przeciągaliśmy linę i ulegliśmy tylko jednemu zespołowi.

Podczas dobrej zabawy czas nam szybko minął. Po godzinie 18.00 pożegnaliśmy się i odjechaliśmy samochodami do domów.

Grażyna

fot. Roman