W niedzielę 24 września odbył się XIX Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem babiego Lata” zorganizowany przez UG w Kołaczkowie. Mimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej, na starcie stawiło się ok. 300 cyklistów. Wśród uczestników była 11 osobowa ekipa z naszego Klubu.

Rajd wystartował z Grabowa Królewskiego, a trasa licząca 22 km prowadziła przez Zieliniec, Bieganowo, Młodziejewice, Sokolniki, Żydowo i Grabowo Królewskie. Na trasie rajdu zostały ustawione cztery punkty kontrolne, w których trzeba było zdobyć pieczątkę potwierdzającą przejazd. W Sokolnikach na punkcie 4 czekała nas również gra-zabawa w kości. Po dojechaniu na metę przy altanie wiejskiej w Grabowie Królewskim czekało nas jeszcze innych wiele atrakcji. Były to liczne gry i zabawy, jak slalom w alko-goglach, rzut kulkami na sznurku oraz wędka. Oczywiście była też pożywna porcja kiełbasy z ogniska oraz kawa i herbata. Wśród uczestników rozlosowano nagrody, dwóm osobom z naszego Klubu też dopisało szczęście i coś tam wylosowali. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Wójt Kołaczkowa p. Teresą Waszak. Ok. godz. 15. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wrześni. Tego dnia pokonaliśmy 50 km.

Podsumowując. Rajd był super imprezą, zorganizowany, z pomysłem i ciekawie. Nawet wietrzna i miejscami deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie. Dziękujemy organizatorom.

tekst i fot. Filip