Tradycyjnie 1 stycznia 2018 r. wzięliśmy udział w noworocznym spotkaniu rowerzystów nad poznańskim jeziorem Rusałka. Gdy o 12.30 dotarliśmy samochodami w 7 osobowym składzie, pasjonaci rowerów dopiero zaczynali przybywać.

Tuż przed 13.00 plac przed smażalnią ryb zapełnił się wieloma rowerzystami. Na spotkanie noworoczne przybyli pasjonaci MTB, kolarze szosowi oraz turyści rowerowi z Poznania i okolic. Spotkaliśmy na nim wielu znajomych (m.in. z KTR Sigma, GR Unilever, KTR Ogniwo Poznań, TPG Suchy Las) i wymieniliśmy z nimi życzenia noworoczne oraz obdarowaliśmy ich naszymi kalendarzami na bieżący rok. Tradycyjnie gospodarze (Halina i Jerzy Woźniakowie) częstowali przybyłych chlebem ze smalcem i ogórkiem.

O 13.00 wyruszył rowerowy peleton wokół jeziora. Rowerzystów prowadzili: prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Grażyna Głowacka- z TPG Suchy Las, szosowiec Paweł Cieślik oraz Wojciech Gogolewski- organizator imprez MTB.

Po przybyciu rowerzystów na metę nastąpiło uroczyste otwarcie szampana, wzniesienie toastu i złożenie życzeń noworocznych oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć z prezydentem Poznania. Następnie odbyło się losowanie nagród. Głównym sponsorem tej imprezy był Browar Fortuna z Miłosławia. Upominki ufundowało również wiele osób spośród przybyłych.

Tego dnia pogoda dopisała. Było ciepło i świeciło słońce. Niestety ścieżka rowerowa wokół Rusałki obfitowała w kałuże. Po mile spędzonym dniu po 15.00 wróciliśmy do Wrześni.

Grażyna