25 marca 2018 r. grupa 15 członków i sympatyków naszego klubu wzięła udział w imprezie rozpoczynającej sezon turystyczny w Puszczy Zielonce.

O godzinie 8.00 wyruszyliśmy 6 samochodami z rowerami na bagażnikach do Sławicy k. Skoków. Tam dołączyła do nas Jagoda. O 9.30 wraz z 240 osobową grupą rowerzystów, wyruszyliśmy na 30 kilometrową trasę rowerową. Jechaliśmy głównie drogami gruntowymi i leśnymi, tylko na niewielkich odcinkach asfaltowymi. Większość wiodła przez las. Po drodze mijaliśmy tablice z nazwami miejscowości Pawłowo Skockie i Miączynek. Po przejechaniu około połowy trasy na parkingu w Dąbrówce Kościelnej stanęliśmy na dłuższy postój. Później przez Dzwonowo wróciliśmy do Sławicy. Przejazd był wymagający ze względu na drogi gruntowe, częściowo piaszczyste, a sporadycznie nawet błotniste. Humory dopisywały. Pogoda była słoneczna i niezbyt zimna, jak na spóźnioną tegoroczną wiosnę.

Na mecie w Gościńcu Winnica w Sławicy spotkaliśmy się z innymi uczestnikami tej imprezy, którzy przebiegli 11 km oraz „kijkarzami”, którzy również pokonali dystans 11 km. W przytulnej sali gościńca czekał na nas poczęstunek w postaci zupy i ciasta oraz kawy lub herbaty. Po konsumpcji odbyło się losowanie nagród. Szczęście w losowaniu dopisało 120 osobom spośród 400 uczestników rajdu. Członkowie naszego klubu też nie wrócili z pustymi rękoma. Po zakończeniu rajdu po16 wróciliśmy do Wrześni.

Brawa dla organizatorów.

Grażyna

fot. Roman