W minioną sobotę, 11 sierpnia bardzo liczną grupą wzięliśmy udział, jak co roku w rajdzie rowerowym „W eterze i na rowerze”. Rajd ten odbył się już po raz siódmy i oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.

Tego roku organizatorzy: Centrum Handlowe Ferio i PTTK Oddział Konin dochód z rajdu przeznaczyli na leczenie Leny Orczykowskiej, dwulatki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni – SMA, a także na zakup niezbędnego sprzętu medycznego do kontroli i wspomagania jej czynności życiowych.

W rajdzie mieliśmy do pokonania 28 kilometrów. Trasa prowadziła z Ferio przez południową część powiatu konińskiego – Janowice, Krągole i Żdżary do Skansenu Bicz, gdzie na uczestników czekał odpoczynek i mnóstwo atrakcji, animacji wraz z staropolskim poczęstunkiem. Dalej jechaliśmy do Liśca Wielkiego i Woli Rychwalskiej, aż do Rychwała, gdzie zaplanowana była meta rajdu. Organizatorzy na mecie zaprosili wszystkich uczestników rajdu na posiłek. Skosztować można była zupę grochową, przygotowaną według regionalnej receptury. Przygotowane były także konkursy z cennymi nagrodami od sponsorów. Całe przedsięwzięcia miało oczywiście szczytny cel dla Leny. Finalnie starosta koniński w obecności Lenki wraz z rodzicami przekazał bon w wysokości 3000 zł na leczenie dziewczynki.

Po rajdzie chęć dalszej jazdy zaprezentowała większa część naszej grupy, wracając z mety rajdu do Wrześni na rowerze, zwiedzając jednocześnie  walory nadwarciańskiego parku krajobrazowego. Ten dzień był bardzo udany dla Wrześnian ze względu na pogodę sprzyjającą rowerzystom, uczestnictwo w szczytnej akcji,  jak i satysfakcji z przejechanych kilometrów.

Kasia

fot. Roman