W sobotę 30 marca 2019 r. rozpoczęliśmy kolejny sezon rowerowy. W tym dniu wzięliśmy udział w XXVI Złazie Turystycznym „Wiosna w lesie”, który miał metę w Leśniczówce Mścigniew.

Wyjechaliśmy o godzinie 7.00 czterema samochodami do Kościana. Było nas 15 osób. Organizatorami rajdu byli: MKKT-PTTK „Łazik” z Włoszakowic, oddział PTTK z Kościana, Starostwo Powiatowe z Leszna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji z Włoszakowic, GOK we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszkowice, Koło Łowieckie „Bór” Hetmanica z siedzibą w Zaborowcu i Leśniczówka Mścigniew.

Organizator wyznaczył dla uczestników rajdu trasy: pieszą z Włoszkowic do Leśniczówki Mścigniew, kolarską biegnącą trasą Wloszakowice- Dominice- Papiernia- Leśniczówka Mścigniew oraz pieszą i kolarską biegnące dowolnymi trasami.

My jako klub rowerowy przyjęliśmy wariant trzeci i pokonaliśmy drogę z Kościana do Leśniczówki Mścigniew liczącą ponad 40 km w jedną stronę. Jechaliśmy z zaprzyjaźnioną Grupą Rowerową im. Jana Pawła II z Kościana.
Na miejscu w leśniczówce zameldowaliśmy się ok. godziny12.00, gdzie przyjęto nas napojami i pieczoną kiełbasą. Po krótkim odpoczynku organizator zaproponował konkurs krajoznawczy pod hasłem „Przyroda na szlaku”, konkursy sprawnościowe dla uczestników rajdu- dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas losowania nagród ponad połowa naszej grupy otrzymała drobne upominki.
Tego dnia pogoda dopisała, humory również. Po godzinie 14.00 wyruszyliśmy rowerami w drogę powrotną do Kościana, a potem samochodami do Wrześni.

Tego dnia przejechaliśmy około 85 km.

Barbara