Po raz ósmy 1 stycznia 2019 r. wzięliśmy udział w noworocznym spotkaniu rowerzystów nad poznańską Rusałką. O 12.30 dojechaliśmy na miejsce samochodami w jedenastoosobowym składzie. Tuż przed 13.00 plac zapełnił się rowerzystami. W spotkaniu uczestniczyło około 120-150 osób. Przybyli na nie pasjonaci MTB, kolarze szosowi oraz turyści rowerowi z Poznania i okolic. Spotkaliśmy znajomych z KTR Sigma, KTR Ogniwo Poznań, TPG Suchy Las i wymieniliśmy z nimi życzenia noworoczne. Panie z bistro „Bumerang” częstowały przybyłych chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz kawą i herbatą.
O 13.00 wyruszył rowerowy peleton wokół jeziora. Na jego czele pedałowali Krzysztof Panek- prezes Browaru Fortuna z Miłosławia, oraz Mateusz Rybczyński – były kolarz szosowy, właściciel salonu rowerowego i szef teamu MTB. Za nimi jechali fani rowerów, którzy swą obecnością potwierdzili, że deszcz i wiatr nie są przeszkodą w rowerowej pasji.
Po przybyciu rowerzystów na metę nastąpiło uroczyste otwarcie szampana, wzniesienie toastu i złożenie życzeń noworocznych oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Fani rowerów nie zapomnieli o Ryszardzie Szurkowskim, polskim kolarzu wszech czasów, który miał w ubiegłym roku poważny wypadek, po którym poddaje się rehabilitacji. Przeprowadzono licytację koszulki kolarskiej Team Szurkowski/ jedziemy dla Ryśka, którą wygrała Grażyna Rondel.
Następnie odbyło się losowanie nagród spośród zebranych rowerzystów. Głównym sponsorem tej imprezy, niezmiennie od kilku lat, był Browar Fortuna z Miłosławia. Upominki ufundowało również wiele firm i sympatyków imprezy. Po zakończeniu losowania wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Grażyna